Jak właściwie kupić stół stacjonarny do rehabilitacji, aby spełniał nasze wymagania.

Stół stacjonarny do masażu to najistotniejsze wyposażenie w działalności fizjoterapeutów. Wykorzystywane są głównie w momencie fizjoterapii po operacjach. Możemy na nich przeprowadzić zabiegi terapeutyczne z obszaru terapii manualnej czy mięśniowo-powięziowej. Stacjonarny stół do rehabilitacji jak wybrać taki, który będzie niezwykle nam odpowiadał i który będzie dobrany do sposobu prowadzonych terapii. Warto zatem poznać plusy i wady, które posiada stół stacjonarny do rehabilitacji. Na samym wstępie powinno się określić czy taki stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji będzie wyłącznie w naszym gabinecie czy jednak zdecydujemy się z nim dojeżdżać do pacjentów.
Musimy tutaj wyróżnić dwie zasadnicze kategorie:

  • stacjonarny stół do rehabilitacji – jest on na pewno cięższy, ma więcej funkcji. Natomiast jest on o znacznie bardziej komfortowy dla pacjenta i rehabilitanta. Jeśli pracujesz wyłącznie w gabinecie będzie to najlepszy dobór.
  • mobilny stół do masażu – jest na pewno lżejszy, mniej wygodny dla chorego. Posiada na wyposażeniu kółka, dzięki którym łatwo możesz go przesuwać i jest nieco mniej stabilny. Stoły przenośne, świetnie sprawdzają się w przypadku lekarzy, jacy prowadzą zabiegi domowe.

Stół stacjonarny do masażu winien mieć ponad możliwość regulacji wysokości. Jest to niesłychanie istotne w przypadku fizjoterapeuty, który musi mieć dobrze wyregulowaną wysokość do pracy z chorym. Skutkuje to na skuteczniejszą jakość pracy, lecz jednocześnie na wydajniejszą pracę z klientem.
Możemy tutaj wyróżnić regulację:

  • ręczną;
  • hydrauliczną;
  • elektryczną.

Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji z regulacją ręczną. Jest to najzwyklejszy typ stołu dostępny na runku. Regulacja wysokości odbywa się za pomocą specjalistycznej korby, która zawsze położona jest z tyłu urządzenia. W momencie pracy bardzo trudno jest zmienić wysokość i ułożenie chorego. Zatem jest on mało polecany do nowych gabinetów lekarskich.
Stół stacjonarny do rehabilitacji z regulacją hydrauliczną wysokości. Posiadaj on dodatkowe hydrauliczne siłowniki i po ich naciśnięciu następuje obniżenie stołu. Tego typy stołu jest w pewnym sensie „ ugodą” dla pacjenta i rehabilitanta.
Stacjonarny stół do rehabilitacji z regulacją elektryczną. Są one zazwyczaj kupowane przez kliniki i nowoczesne gabinety. Cieszą się sporym zaciekawieniem. Za pomocą pilota umożliwia na poprawną i szybką regulację wysokości stołu.

Możemy ją także łatwo obniżać w czasie pracy z chorym bez najmniejszego problemu. To jaki stół stacjonarny do masażu kupimy zależny także od ceny, którą dysponujemy. Wiele z nich możemy nabyć w zwykłej wersji i wersjach Pro. Różnią się one przede wszystkim grubością ramy jak i obiciem. Materiały wykorzystane w podstawowej wersji są mniej trwałe i ich gama odcieni jest o wiele mniejsza. Jak potrafimy zauważyć dobór jest rzeczywiście duży. Najkorzystniej jeżeli wybierzemy taki, który zadowoli nasze oczekiwania. Praca dla nas i klienta będzie wygodna.