Jak dobrać stoły do masażu, aby jakość do naszego gabinetu była bardzo dobra?

Każdy kto zamierza prowadzić swój gabinet fizjoterapeutyczny powinien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim działać przez mnóstwo lat także jest on koniecznym wyposażeniem, stosowanym każdego dnia. Aby nabyć odpowiednie stoły do masażu, muszą mieć one prawidłową strukturę i parametry odpowiadające zarówno masażystą jak również chorym. Każdy z nich ma wady jak i plusy więc jego nabycie winno być przemyślany. Im większe umiejętności rehabilitanta, tym stół do masażu będzie musiał spełnić określone warunki. Na początku winniśmy określić, gdzie będziemy pracować. Jeśli tylko w naszym gabinecie, to należy kupić stół do masażu stacjonarny. Ciężar stołu w tym przypadku nie jest dość istotna. Powinno się tutaj zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w klinice działa więcej niż jeden fizjoterapeuta. Stoły do masażu mobilne muszą wyróżniać się przede wszystkim małą wagą. Twoi pacjenci nie zawsze będą mieszkać w domu jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro. Więc jego masa jest tu bardzo ważna. Ważne jest abyś mógł też złożyć stoły do masażu, zapakować w poręczną torbę i szybko przetransportować do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na układ. Stoły ciężkie będą wyjątkowo stabilne i wygodne, ale będzie nam je trudno przetransportować. Więc nabywając wybrany model mobilny winniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu wykonane z drewna czy aluminiowe?
Aluminium jest o około 10% lżejsze, więc takie stoły będą świetnie sprawdzały się w terenie. Są one też odporne na rożnego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego fizjoterapia możemy pozostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem. Stoły do masażu wykonane z drewna najczęściej możemy napotkać w SPA. Mają ładny, ponadczasowy wygląda, który dobrze wkomponuje się w pomieszczenie eleganckie, ale też i klasyczne. Ich jedynym minusem jest dosyć duża waga. Dlatego wynoszenie go z gabinetu do innego pomieszczenia może spowodować trudność. Stoły do masażu, a regulacja wysokości.

Na początku powinno się wspomnieć, że możemy wyróżnić trzy zasadnicze regulacje. Ręczna, która jest najmniej komfortowa, jednak stoły są znacznie tańsze. Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, jaki znajduje się albo za oparciem, albo jest w formie przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja za pomocą pilota. Jest ona niesamowicie wygodna, jednak także droga. Dzięki niej możesz śmiało regulować za pomocą pilota wysokość stołu. Niewątpliwą zaletą jest też możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z istotniejszych spraw. Nie zapomnijmy o pewnej prawdzie im dłuży stół do masażu tym korzystniej. Zwykle mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość winna być też komfortowa dla użytkownika, aby swobodnie na nim leżał oraz w momencie terapii nie przesuwał się na brzegi. Stoły do masażu są w kilku konfiguracjach. Jest ich na rynku wiele. Więc nasz wybór powinien być gruntownie przemyślany.