Sprzęt do fizykoterapii jak najlepsze do naszego gabinetu w atrakcyjnych cenach?

Na samym wstępie powinno się opisać czym jest fizykoterapii. Jest to sposób rehabilitacji medycznej, która korzysta działanie czynników fizycznych. Aby fizykoterapia była wydajna powinno się posiadać profesjonalne urządzenia do fizykoterapii, które wspomogą leczenie złamań bądź innych urazów. Aparaty do fizykoterapii ułatwią nam nie tylko zniwelować dyskomfort, a też w szybki sposób przywrócić formę fizyczną. Zabiegi ze względu na model użytego sprzętu do fizykoterapii i zjawiska fizyczne możemy rozbić na:

  • Aparaty do fizykoterapii stosujące wiązki lasera. Używane są zwykle, aby ograniczyć odczuwanie bólu po zerwaniach ścięgna czy kontuzjach. Naświetlanie laserem bardzo pozytywnie oddziałuje na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lub leczenia bóli reumatoidalnych. Laser kierowany jest bezpośrednio na bolesne obszary. Chory dostaje do ochrony wzroku specjalne okulary. Cały zabieg trwa nie dłużnej niż 10 minut.
  • Zaawansowane urządzenia do fizykoterapii takie jak pole magnetyczne. Stosowane tutaj pole magnetyczne jest małej częstotliwości. Czas zabiegu to około 30 minut. Używany jest zwykle w terapii po urazach lub reumatoidalnych zmianach. Działa korzystnie na nasz system immunologiczny także oddziałuje na obniżenie dyskomfortu. Klient kładzie się na leżance, nad którą przeprowadzany jest specjalny talerz w kształtach kołowych czy płytek. W czasie zabiegu klient nic nie czuje.
  • Sprzęt do fizykoterapii który jest także stosowany przez zastosowanie prądu galwanicznego. W czasie zabiegu diody przykładane są na bolesnych miejscach u chorego. Muszą one być ułożone na wilgotnym podłożu, aby podnieść przechodzenie prądu. Stosowany prąd to około 0,2 mA/cm2 elektrody czynnej. Wykorzystywana jest zwykle do łagodzenia stanów zwyrodnieniowych stawów. Pomaga ona też na obniżenie stanów zapalnych w systemie. Czas zabiegu to jakiś 15 minut, w czasie jakiego chory czuje niewielkie mrowienie. Po samym zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, który w ciągu kilkunastu godzin znika.
  • Aparaty do fizykoterapii, które wykorzystują ultradźwięki. To specyficzna głowica, którą kładzie się do ciała chorego. Ultradźwięki są używane na skórze za pomocą specjalnej głowicy, która działa z substancją sprzęgająca jak żel czy żel z lekiem.
  • Urządzenia do fizykoterapii , które leczą zimnem potocznie zwane krioterapią. Temperatura wykorzystywana w czasie tego zabiegu to nawet -176 stopni Celsjusza. Używane może być zimne powietrze lub azot. Tego rodzaju sprzęt do fizykoterapii ma za zadnie zniwelować dolegliwości bólowe oraz zapobiegać dalszemu rozwojowi osteoporozy.
  • Aparaty do fizykoterapii zwane zwykle Sollux. Używa on lampę z oświetleniem podczerwonym, która nagrzewa dane miejsca na ciele. Czas trwania zabiegu to około 15 minut. Tego rodzaju urządzenia do fizykoterapii doskonale sprawdzają się przy kłopotach dermatologicznych, naświetlaniu zatok przynosowych i w ciągu leczenia rozmaitego rodzaju zwichnięć.

Jak postrzegamy sprzęt do fizykoterapii https://med-store.pl/fizykoterapia/40 pełni wyjątkową rolę w dobrym i szybkim działaniu. Dlatego wyposażając swój gabinet winniśmy kupić aparaty do fizykoterapii świetnej jakości, który nam i chorym będą służyły przez lata.